|
|
Koiramainen keskustelupalsta Sonorian-keskustelupalsta avataan omalle palvelimelle pian, osoitteeseen www.sonorian.fi/forum heti kun keskustelut on siirretty. Siihen saakka kirjoittaminen on lukittu.
|
26th Oct 09 - For urgent error, please post at our FaceBook group. Support platform will be back within 1-2 days.
Hyvää Joulua ja Onnistumisia vuodelle 2008! - Lähetetty: Per Jou 21, 2007 10:14 am |
|
|
Marika

Liittynyt: 14 Hel 2007
Viestejä: 507
:
Paikkakunta: Vantaa
Items
|
|
Kuvaa en laittanut, koska mun kamera on todella hyvä...
Olenkin toivonut pukilta uutta kameraa, ja tietenkin oon ollut hyvin, hyvin kiltti
Marika
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Per Jou 21, 2007 11:35 am |
|
|
Laura

Liittynyt: 14 Hel 2007
Viestejä: 164
:
Items
|
|
Hih, mun kamera on hyvä mut kuvaajana mie oon todella onneton ;)
Ja todellakin, onnistumisia vuodelle 2008, jokaiselle tahollaan!
Huomenna pitäisi vielä jaksaa hieman siivota, suurimmat pölypallot nurkista pois. Taidan tänä jouluna kyetä olemaan vain siivoustyön esimiehenä, isäntä ja isommat muksut tekevät likaisen (siis pölyisen) työn.
Joulumieli varmaan nousee kattoon sitten aattona, kun pienimmäiset avaavat lahjojaan ja pääsen itse istahtamaan teekupin ääreen Hautausmaalla käynti kuuluu tietty myös niihin tunnelmaa nostaviin juttuihin. Siihen käyntiin ei meillä kulu aikaa, me kun asumme hautausmaan vieressä. Mutta mikäs sen hienompi näky kuin puolenyön aikaan tallustella hiljaisella hautuumaalla katsellen kynttilämerta. Tosin itse nilkutan hautuumaan reitin keppejen kanssa mutta se tuskin tunnelmaa pilaa. On siellä muitakin 'mummoja' apujalkojen kanssa liikenteessä ;) Joulun jälkeen makaankin sitten taas leikkauspöydällä ja Rico pääsee riekkumaan huskyjen kanssa muutamaksi päiväksi tarhaan.
Tällaisia joulutunnelmajuttuja täältä...
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Per Jou 21, 2007 4:15 pm |
|
|
|
Hautausmaan kynttilämeri on ehkä sellaisenaan kaunis kyllä, mutta miten kipeää tekee nähdä satoja ja taas satoja kynttilöitä ja tuntea tuhansien niitä sinne tuoneiden tuska ja ikävä, vaikka ne eivät sillä hetkellä olisikaan ihmisten mielissä, mutta joskus se tuska on ollut valtava. Hyrr.
Mutta omasta puolestani myöskin lämmintä ja turvallista joulua sekä antoisaa ja mielekästä uutta vuotta kaikille Sonorian poppoille!
Mä en vielä tiedä, mitä meidän joulu pitää sisällään. Jossain vaiheessa menen ystävän luo, kun hän on yksistään koiransa kanssa, veljet ja sisko tulee meille aattona ja luvassa on siis perinteiset ahistavat saunomiset ja syömiset ym. Sintti ja Kirppu varmaan pääsee piipahtamaan treenikentällä ja pitkällä lenkillä ja me yritetään viettää ihan peruspäivä sikäli kuin se on mahdollista ja ehtoomyöhällä sitten kirkkoon. Lumesta ei ole untakaan luvassa, joten suksimiset taitaa vaihtua fillarilenkkiin
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Per Jou 21, 2007 8:11 pm |
|
|
Saara
Liittynyt: 12 Hel 2007
Viestejä: 150
:
Items
|
|
Hyvää Joulua myös meidän puolesta kaikille!
Erityiset kiitokset ja Joulun toivotukset Birgitalle, Jukalle, Caritalle,Tialle (THE kreppitukka team) ja Riitalle!
terveisin Saara & Any
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Lau Jou 22, 2007 12:59 pm |
|
|
Sylvi

Liittynyt: 14 Hel 2007
Viestejä: 372
:
Paikkakunta: Helsinki
Items
|
|
Hyvää Joulua ja Parempaa Uutta Vuotta 2008 kaikille Sonorialaisille!
Kiitokset Beelle ja muille mua vaikeina hetkinä tukeneille, kauniista sanoista on ollut apua! Ehkä munkin tuleva vuosi on valoisampi kuin mennyt!
Terkuin Jonna, Sylvi ja Eppu The SusiHukkaset
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Lau Jou 22, 2007 1:52 pm |
|
|
EnZo

Liittynyt: 18 Hel 2007
Viestejä: 53
:
Paikkakunta: Espoo
Items
|
|
Hyvää Joulua kaikille sonorialaisille!
Kiitos Birgitalle ja Jukalle joulukortista! Oli taas upee teos
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Lau Jou 22, 2007 9:39 pm |
|
|
Maria ja Rocky

Liittynyt: 13 Maa 2007
Viestejä: 383
:
Paikkakunta: Söderkulla
Items
|
|
Koska en löydä mun kuvat kuvablogista niin en voi laittaa tänne jotain kivaa joten:
OIKEIN HYVÄÄ JA RAUHALLISTA JOULUA ja ONNELLISTA UUTTA VUOTTA TEILLE KAIKILLE!!!
Eiköhän tuleva vuosi voi olla uusien haasteiden vuosi...
Kiitos uusista tuttavuuksista ja toivottavasti tulee lisää niitä
|
|
|
|
|
- Lähetetty: Sun Jou 23, 2007 2:24 am |
|
|
Birgitta
Liittynyt: 12 Hel 2007
Viestejä: 307
:
Paikkakunta: Pikkala
Items
|
|
Lämpimät hyvän Joulun toivotukset vielä tätäkin kautta kaikille! Ilo on taas ollut kuluneena vuonna teidän kanssa touhuta ja edesottamuksia seurailla .
...Ja lisää samanlaista on epäilemättä tiedossa vuodeksi 2008! Onnea, rohkeutta ja menestystä kaikkiin tekemisiinne toivottaa
Päämajan tonttu
|
|
|
|
|
|